H240ES-02 DK87P 240W Power Supply Compatible with Dell OptiPlex 3667 3668 3669 3050 3060 3070 5050 5060 7050 7060 7070 MT,Vostro 3668 3669 3660 3268 3670 3470
★★★★★ 4.5 62 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by pro-homeadvisors.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
H240ES-02 DK87P 240W Power Supply For Dell OptiPlex 3667 3668 3669 3050 3060 3070 5050 5060 7050 7060 7070 MT,Vostro 3668 3669 3660 3268 3670 3470【Compatible Model Number】: H240ES-02 H240NM-02 HU240NM-00 D240ES-02 L240AM-02 H240AS-02 B240AM-02 H260EPM-00 H260EBM-00 B260EBM-00 AC240AM-01 H180ES-00 HU180NS-00 H180AS-02 L180ES-01 L180AS-02 L180AS-03 B200AS-00 【Compatible Part Number】: J61WF DW3M7 F484X 4GJV9 0DN02 DK87P RONM7 HT04K HT04K CJG5K 4YXMF GDWFH GDCXM H7X3F 8X63N TDFTP 9YN07 DP3DV 82DRM 7PC8X 2JWJ3 【Connector】: 6Pin + 4Pin【 Input/Output】:AC Input(50-60Hz): 100-240V~/4A. Max Output Power: 240W 【Worry-free after-sales service】:30-day no-reason return. One-year warranty. (Replace the charger if there is any quality issue within one year) 24-hour customer service.
  • 【Connector】: 6Pin + 4Pin AC Input(50-60Hz): 100-240V~/4A. Max Output Power: 240W
Brand WISLOK
Wattage 240 watts
Model Name H240ES-02
Item Weight 1.8 Pounds
Manufacturer WISLOK
Cooling Method Air
Output Wattage 240 Watts
Item Dimensions 8.85 x 3.22 x 2.48 inches
Compatible Devices Desktop computer
Power Supply Design Non-Modular
Warranty Description 1-year warranty
Connector Type Used on Cable ATX
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.5 out of 5
★★★★★
62 ratings | 25 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
83% (51)
4 stars
4% (2)
3 stars
2% (1)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (6)